Schůze HO HUMANITA

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Kuba

Napsal Jan Říha

Schůze horolezeckého oddílu Humanita začala 3. 3. 2004 v 17:00 hod.
Byl jsem na této schůzi přítomen poprvé a nestačil jsem se divit.
Připomínalo mi to něco jako parlament.
Ano: protože vyjadřování některých členů bylo spíše papouškování nebo něco jako od lidí z pomocné školy a ne lidí, kteří studovali, nebo studují vysokou školu.
Už jen nad problémem ohledně nákupu materiálu se rozvinula debata nebo spíš rozpor o nákupu nového vybavení do oddílu. No prostě něco jako mám peníze, tak je musím za každou cenu utratit. Prostě názory byly různé a hlavně většina hovořila tak jak to řekl první z nich a to pokladník: Utratit peníze za každou cenu. Prostě nakoupit nové věci do oddílu i přesto, že ty nastávající jsou funkční a neohrožují lidský život. Skladník při tom uvedl, že není třeba v letošním roce utrácet žádné peníze na obnovu oddílového materiálu.
Tato debata byla snad nejdelší ze všech bodů schůze tohoto oddílu.
Nakonec to dopadlo, že se bude dokupovat materiál, tak jak bude potřeba, hlavně nové lana kvůli bezpečnosti. Ale i po určitých letech, když se zjistí, že je potřeba obnovit jiný materiál, jako mačky nebo cepíny apod.
Pak proběhla další témata a jedno z nic bylo i internetové stránky oddílu. To byla také diskuze pro poslance této republiky.
Většina členů (co většina - skoro všichni) nic o medializaci a propagaci nevědí a začali mít připomínky. To je však pravda, ale proč se bavit o velbloudovi. Prostě byly tam názory tyto:
Bývalej předseda: Já nemám rád a nechci mít v článcích ani moc fotografie. Já dodávám: No co je to za článek bez fotografií?
No v dnešní době skoro žádný, protože většina článků má fotky a hlavně to víc článek obohatí a víc to lidem řekne.
Přitom tam byl člověk, který o tom dost ví a i v tom dělá. Ten, jako vždy byl za to kritizovaný a to proto, že většina lidí právě o medializaci a propagaci nic neví. Prostě oni dost někdy kritizují novináře a to proto, že sami vědí, že by neuměli poskytnout informace a jak reagovat na vtíravé otázky novinářů.
On prosazoval, aby bylo více webmástrů, než se zvolilo. On se i sám dobrovolně přihlásil, že se toho zhostí a to vše zadarmo a dobrovolně. Okamžitě dostal obrovskou sprchu od svých kamarádů a spolučlenů oddílu.
No prostě je to tak, že ho nemají rádi a to protože byl a i pro ně je pořád novinář i přesto že je na volné noze a spíš se sám nepovažuje za novináře, ale za takového pisálka, který si tak píše. Jako každý obyčejný člověk. Prý jeho články jsou žvásty a nedávají kolikrát smysl, tak nějak to říkají. No je to prostě taková ta sobecká nenávist a hlavně i zlost, že je v něčem lepší než oni. On ale o něčem takovém neusiluje a ani usilovat nechce. Prostě oni si nemůžou připustit, ze on je takový a že prostě dělal novinařinu a tak trochu se tomu i věnuje.
Přitom on má svoje stránky, spíše takovej server a to Horydoly.
No a názory byly opravdu spíše pro naši poslaneckou sněmovnu.
No dost kritiky a komentování. Závěr z toho je ten, že řadoví členové horolezeckého oddílu se mají co učit.
Doufám, že příští schůze bude lepší a že každý než něco řekne, tak si to dobře rozmyslí.
Já sám jsem nic neříkal, protože to nemělo cenu, a to proto, že by to vše bylo ještě na dlouho a asi bychom skončili až někdy v ranních hodinách.
Dost mě to naštvalo a to hlavně, že si tam všichni na něco hráli a přitom o spoustu věcí nic nevěděli.
Tak to je asi tak ode mě o schůzi horolezeckého oddílu Humanita vše.
Chci se omluvit Kubovi Turkovi, že jsem tam tak nereagoval, ale fakt to nemělo cenu.

Vytvořeno: Kuba 4.3.2004 01:27