Lezení v Saském Švýcarsku

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Sestra

konečně pořádný piškovec!!!

Pohled na naši lezecí oblast
1. Pohled na naši lezecí oblast
2. Lukáš v chrochtací cestě
3. Brto v rajbáku
4. Už je nahoře
5. Lukas za ním beká
6. ET mimozemšťané
7. Vrcholové foto
8. Jitka čte dr. Plzáka
9. A spolu s Beruš se fláká
10. Tok slaňuje
11. A slaňuje
12. Radek a Filips
13. Filipes odvážně opakuje rajbas
14. Tohle je náš bivak
15. A mohutně se tam paří
16. Podělíme se i s bezdomovcem
17. Většina lidí už šla spát
18. Ale Brto ještě nemá dost
19. A ráno je mu zle
20. Blud se trápí ve vraždě
21. Ani Evuše se to nelíbí
22. Bude ten chyt brát?
23. Beruš jistí jak ostříž
24. Tokous vedle hýká
25. Skupinové foto s Falkenst. v pozadí
26. Takhle je to tu pěkné
27. Tok balí...
28. A balí...
Přes Lukášův nečitelný email s instrukcemi jsme nakonec vyrazili ve složení Bidlo, Beruš, Lukýsek, Králík, Tokie Tok, Evuša, Brťánek, Filipes, Radek a jeho kamarád Radim směr Bad Schandau, Konigstein.

Sraz byl v sobotu brzy ráno a kupodivu byl na místě jako první Brto - což je jev vskutku nevídaný (pravda Lukáš předtím vyhrožoval, že nebude na nikoho čekat - a sám přijel o deset minut pozdě.). Pod vidinou časného vstávání se nikdo neopil a tak jsme na místo dorazili poměrně brzy. Naše oblast se jmenovala Pfaffenstein a nacházela se kousek od Konigsteinu. Chvíli nám sice trvalo, než jsme našli nějaké lezitelné cesty, ale pak to stálo za to. Klasifikace tu je o poznání měkčí než třeba v Tisé, takže mnohá ega se cítila polichocena.Cesty byly vesměs dlouhé, krajinově velkolepé a chrochtací. Krásné lezení se spoustou chytů. Tady je třeba poprvé poděkovat Lukasovi, který našel v průvodci úžasné rajbasy klasifikace VIIIa a IXa. Protože je smardlavá veverka, nahnal do nich Brta, který se nejdřív taky trochu bál a první rajbák oprasil. Pak se ale pochlapil a druhý dal čistě, pravda až po té, co si ho trochu na nečisto vyzkoušel. My ostatní jsme se vozili za ním a různě chrochtali blahem, bečeli a volali kurva Brťánku ty jsi ale negr.
Tokous a Filips byli liší a tak byli nuceni lézt spolu. I přes počáteční pochyby nakonec přelezli pěknou řádku cest a Tok podal vrcholné výkony, které se v jeho lezeckém deníčku neobjevili už pěknou řádku let. Dokonce přelezl za Filipsem i VIIb. I když v tom seděl, velmi pobavil přihlížející svým humorným stylem lezení, který se vyznačuje především originálním zvukovým doprovodem - tzv. ryčení, bučení a hýkání. Bidlo, který lezl za ním, to sice přelezl bez odsednutí, ale diváci nudou málem usnuli. Je zjevné, že si stále nevzal ponaučení z Humáč boulder cupu a opomíjí vizuální stránku lezení.
Večer jsme přejeli pod Gorisch, kde nám Lukýsek našel luxusní bivak i s ohništěm - za to mu náleží už druhá pochvala. V krásném bivaku se krásně pařilo, ale vydrželi jen skalní alkoholici.
Po dlouhém lezeckém dni většina účastníků zájezdu vytuhla a tak Radkova lahev rumu zbyla jen na Toka s Brtem. Brzy bylo jasné, kdo je větší píč. Brto začal nekontrolovaně padat a bez Tokovy asistence se sám ani nevymočil. Po té, co ho Tok uložil do spacáku, začal zrychleně dýchat jako pářící se pes, převaloval se a křičel, že je mu zle. Pak se vyplazil ze spacáku, válel se na zádech v hlíně a komíhal se sem a tam. To už Tok nemeškal ani minutu, přinesl láhev vody a vylil ji Brtovi na hlavu. Po několika proplesknutích byl opět uložen do spacáku a spal jak špalek až do rána. Ráno pak úpěl a budil soucit útlocitnějších duší.
Ačkoliv šla většina lidí spát poměrně brzy, ráno se všichni váleli a moje hrůzné očekávání, že nás Lukáš začne v osm tahat ze spacáků, se nenaplnilo. Dokonce se válel déle než Tok a přiznal, že nam tom mrcasení něco je. I přes značnou opotřebovanost prstů a občasné dešťové přeháňky jsme nakonec vylezli asi pět nebo šest cest včetně výživného sedmičkového traverzu (který by si určitě zasloužil nějaké písmenko navíc) a vraždy VIIIc, kterou všichni oprasili co to dalo. Brto i Tok se nakonec vzmátožili a také začli lízt, přičemž Tok vytáhl jednu celkem nepříjemnou šestku.
Byl to opravdu výjmečný víkend.


přelezené cesty:

PFAFFENSTEIN:
Förster: Talseite 7a, Juniweg 7a, Südwand 4 (7a)
Keilerturm: Abschied von der Bärbel 7c
Königspitze: Schwartze kante 8a, Firé 9aRP (Brto je gerój)
Viertel: Sockelwand 7b, Juniweg 7a
nějaký kvak pod Viertelem přes 2 kruhy, cca 7b-c

GOHRISCH:
Abtretenne Wand: Nordwestweg 6, Querweg 7a
Narrenkappe: Narretei 6, Glad Hand 7b, West side Story 8c(umrcaseno), Alterweg 1
Zwergstein: Zwergabstand 4, Südpfeiler 7a, Zwerghochzeit 7a

zvláštní příloha - informační dopis:

Subject: piskofec-apfárt a destilace

votjest f subótu ráno útrom, tojest v 7:30, z hollesowitz kolodvor, vyleze se na jižním výlezu (tj u perdéle při příjezdu vot čentrůmu), a pude se furt gerádeaus přes tramvajšíny do změti jednosměrek, gde zaparkplací samaranč (brťánek přijede po magisrále, nezahne však za kebulovym mostu na teplitz, anóbrž posvišťá rouně kol bubnového bánhófu pak dopráva cez ajznbánnadjezd, a pak za nim aš to pude doleva, a tam je pak ten sras. vosidlo ajnc: já, králik, bidlo, beruš, filipes vosidlo cvaj: brťánek, jarda nechutnej, tokyto, radek+1 dyš to vosidlo cvaj nestihne, tak mu ujedeme.

f subotu posvišťáme na jedno s názledujícich mýst. to byzme, esli ujedeme, eště sadomaso napsáli, gde vlazně budem: fáfnštajn; posvišťáme krz šandau do kénygštajnu, tam doleva do kopce, skrz ves fáfndorf, za ní je parkplac. tam necháme sršáně a pěškom do ščan na kopec, vokolo kerýho je asi 50 věší. ráten; to se jede z kénygštajnu furt dál, pak ňák doprava k šelésniční ostanóvke ráten (na levém břechu), tam je pakrovišče, tam se nechá vositlo a za 50 fufníků se přeplaví přívozem do kůrortu a pak pěšky do kopce (ráten ve velikej, dyštak byzme šli směrem k felsenbýne a pak mírně doprava k husám (Gansfelsen).
f subótnik ábends bysme pak přejeli k jiřikovu mlejnu (neumanmühle) - to je ze šandau směrem na hyntrhermsdorf, proti proudu říčky křinice, tam byzme nehali vozy, a popopošli asi 6 km přes cojghauz buť k wartburku, nebo ke sleďovému šutru (hérynkštajnu), gde byzme přešlófli, a pak v den vzkříšení lezli hned nad pivakem.

s sebou:
vodu na celej den (pot skálama nejsou urkvely, jediná vasr je u cojghauzu) pifo a room na ábend futruňk, fšak né speckwursty, páč by voheň byl slyšet a usekali by nám pazuchy spací vak, ale šádnej celt, páč by nám ušmikali uši zajl, šlingle, gurtl, kletršůhe, abzajachtr etc. pasiště, vopčankartle, oddací listy, alpenfrajny

mit freundliche
světu mír!
L.

Vytvořeno: Sestra 28.6.2004 00:43