Chytaní pádů

Kategorie: Akce pro nováčky
Datum: ne 28.5.2023
Vedoucí: Janča

Máme možnost spoluúčasti na chytání pádů HO Jiskra Jablonec. Obzvláště komu chybí pády z podzimu a chce dělat nováčkovské zkoušky v červnu na Bořni! Máte jedinečnou šanci, jinak další pády opět až na podzim. Kromě chytání pádů předpokládám ještě vyzkoušení si slanění od kruhu na pískovci, případně prusíkování. Záleží na dohodě s pořádajícím oddílem.

Akce je logisticky dobře kombinovatelná s Koviho akcí na písku.

Akce pro omezený počet zájemců, tak se hlašte. Deadline přihlášek je 20. 5., abych mohla dát vědět pořádajicímu oddílu.

Co nás čeká?
Chytání simulovaného pádu při jištění ze země i od štandu, nácvik slanění od kruhu na pískovci.

Co si máme vzít s sebou?
Obvyklou horskou výbavu: sedák s odsedávačkou, prsák, helmu, HMS-ku, případně jistítko typu reverzo nebo kyblík. Prusíky, smyčky. Lezačky nebudou potřeba.

Jak se tam dostaneme?
Z nádraží v Turnově po žluté značce přes řeku na náměstí. Pokračujeme po červené směrem na Zdenčinu vyhlídku. Buď se můžeme červené stále držet, sejít k Jizeře (pozor, ne přes, červená se tam dělí!), jít kousek po břehu a pak zase vystoupat na silnici, nebo to vzít zkratkou - ještě v Turnově značku opustit, jít po silnici přes Károvsko a za vsí se opět na značku napojit. Orientačně nejzajímavější je poslední kilometr - v Záholicích u roubené chalupy necháme červenou odbočit doleva do kopce a pokračujeme po rovině asfaltkou na Rozumov. V místě, kde silnice vchází do lesa (a začíná stoupat) je vlevo oplocený pozemek s chatou a včelíny. (Vpravo před stoupáním mohou automobilisté nechat stát své vozy.) Těsně před ním odbočuje pěšina do lesa. Jdeme po ní dnem skalnaté rokle (nikam nezahýbáme) a po čtyřech stech metrech jsme v lomu.
mapy.cz


Instruktoři:
Janča

Účastníci:
Ľuda

Auta:Vytvořeno: Janča 11.5.2023 00:00
Upraveno:Ľud 11.5.2023 13:46