Připomínám, že po Novém roce (6.1.) je uzávěrka fotosoutěže! Viz info v kalendáři/aktualitách.
Humanita Diskuse
Nové zprávy nahoře. Starší nahoru
-100-80-60-40-20| Stránkování |+20+40+60+80+100
Zobrazeny příspěvky 25895 až 25914 z 43355. Vložit nový příspěvek
Vracím se oklikou k navrhované povánoční akci a vzhledem k reakcím vyhlašuji nápad s čundrem za vítězný. Navrhuji vyrazit v pondělí 27.12. ráno z Prahy a podniknout buď "Zimní průstup Českosaským Švýcarskem", anebo (zřejmě méně náročnější) expedici "Zlatou stezkou Českého ráje i mimo ni". Návrat jak kdo chce, standardně asi ve čtvrtek. Orientace na pískovcové terény je zřejmá. Hlasujte, ať dáme dohromady rámcový program ještě před Sv. Jánem!
Njn, necham moralizovani nekam k pivu. Lezeni to bylo povedeny, video taktez a novinarina halt Kubu zivi.
Novinar.
Ach jo. No ja uz ted zase nemuzu v sobotu, protoze jsem si uz prehodla program. Takovy prehazovani na posledni chvili je neprijemny.
Kubo co si to za cloveka, nejdriv nekoho vytahnes delat neco co je proti pravidlum lezeni na skalach a pak ho u toho jeste natocis a zverejnis to
V tom pripade tebe
... no ja osobne v nedeli nemohu. V sobotu s tim pocitam, i kdyz mohu pouze do "podvecera" a uznavam, ze pionyr si nejake privilegium k teto akci zaslouzi!
myslim ale, ze 1/ skoda, ze se to nezaclo resit driv, 2/by to v tom pripade chtelo novou anketu..
možná máš pravdu, já tu knížku o záhadách arktidy četl před lety. ale i třiatřicet let zachování funkčnosti primusu není zlý. ale teď zase upřením já tebe:
1. tuleň není typickým přenašečem trichinely ani snadnou kořistí polárníka. trichinelu přenášejí lišky, medvědi, vlci, v menší míře divoká prasata.
2. trichinela jako příčina úhynu výpravy je spekulace. v současné době převažuje názor, že výprava dojela na trudnomyslnost, způsobenou nevhodným složením výpravy (. v tříčlenné výpravě nastal rozkol a nesnášenlivost, přestali fungovat jako tým a dokonce nocovali odděleně (což se zdá nevýznamné, ale v kontextu Nansenových zápisků, kdys Johansenem po dobudování přezimovací chaty vytvořili dvě pryčny a rozdělili společný spací pytel, po první mrazivé noci pytel pokorně sešili a vybudovali pryčnu jednu)
Peťo leze na Kozích hřbetech: http://www.youtube.com/watch?v=DydfbEbTm-s
už jsi někoho sehnal?já bych zašla, ale hodilo by se mi spíše už 17h..
.. ja jsem pro variantu s turistikou (pac nema uvedeny zadne nevyhody), ale zejmena protoze jsem vymekla a max 3 dny, coz je ciste osobni duvod.
zatim to navic vypada, ze i v nizinach by mohlo byt letos hezky. bahnit se by se mi asi nechtelo
Nenajde se nekdo ve ctvrtek na stenu? Videl bych to okolo seste odpoledne. Smichoff, Ruzyn nebo Mammut, naprosto jak je libo...
možná bych se přidal na běžky nebo turistiku.
Taky jsem hlasovala v anketě pro Ale v neděli nemůžu...
Pracuju na tom
klidne v nedeli.
Mně osobně by to nevadilo (ba dokonce by se mi to taky hodilo víc), ale zase mi přijde nefér posouvat termín, kterej byl danej už někdy od září a všichni s ním tak mohli dopředu počítat. Taky sobota se asi zvolila z toho důvodu, aby se hned po akci všichni nerozprchli se slovy "ráno vstávám do práce". Ale v zásadě jestli se nenajde žádnej odpůrce, je asi jedno, ale prosím prodiskutujme to rychle. Ještě bych ale ráda upozornila, že vzhledem k obvyklému počtu účastníků anket může s Janem počítat lidí klidně 3x8 (viz letošní Humáč...).
Jinak přítomnost samotného velkého zakladatele bude samozřejmě velkou ctí pro celou akci! Jenom si nás to bude asi muset víc vylízt, aby nebylo poznat, jak jsme změkli
A koukejte hlasovat, nechám si to od Goba vygenerovat a podle toho se bude nahoře* stát ve frontě, chachá.
*loni odhadadem -20°C
Souhlasím s Cirdou, i když v neděli i sobotu budu zachumlán v ušáku a ušance s knihou.
Přijde mi bez vší legrace zupr, že rada z betonářů, biologů a skandinavistů to nakonec dá dohromady se vším všudy. ZaplaťMarjá za tydlencty internety. Nicméně nepřehlížíte náhodou všickní možnost, že ve výpravě byli jen gurmáni, co měli rádi tulení steak jen opravdu velmi krvavý?
Zobrazeny příspěvky 25895 až 25914 z 43355. Vložit nový příspěvek