Humanita Diskuse

Nové zprávy nahoře. Starší nahoru

-100-80-60-40-20| Stránkování |+20+40+60+80+100

Zobrazeny příspěvky 23321 až 23340 z 43356. Vložit nový příspěvek

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Kuba - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Út, 3. listopadu 2009 10:15)

Nech si zase narust parat zbytek pujde sam. Jenik asi studuje bryologii...

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Feu - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 20:42)

Nevím, zda hájíš jméno-komolícího nebo zkomoleného, nicméně komolit někomu jméno v situaci, kdy stačí kliknout na "Uživatelé" vlevo na liště, mi přijde buďto záludné nebo neumělé.

Reagovat
RRe: GR11 - Pyreneje Odpověď pro: Bárt - RRe: GR11 - Pyreneje (Út, 3. listopadu 2009 1:28)

Ja vim, ze jsme tenkrat chteli koupit mapy cele GR11, ale v rozumnem meritku jich bylo celkem dost (za celkem dost penez), tak jsme se na to vyprdli a nakonec to bylo v pohode

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Jeník - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Út, 3. listopadu 2009 9:42)

Sakra, moc pěkné lezení se mnou... to je hrozný... Jak pak mám zachovat pravou tvář netvora z hor?

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Ondřej - Re: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 15:43)

Já také potvrzuji, že lezení s Kubou bylo fajn. Letos jsem s ním byl 2x v horách a rád pojedu znova, když mě vezme. Oceňuji, že mě vzal s sebou, i když mě moc neznal.

Reagovat
RRe: GR11 - Pyreneje Odpověď pro: Masťa - Re: GR11 - Pyreneje (Po, 2. listopadu 2009 21:54)

ja jsem kdysi taky kus sel to mi ale bylo 18 a mapu jsme nemeli ted, jelikoz jsem v horooddilu a nejake zkusenosti mam, bych se nerad na tech par km nekde zatoulal.

Reagovat
Re: GR11 - Pyreneje Odpověď pro: Bárt - GR11 - Pyreneje (Ne, 1. listopadu 2009 21:35)

Ahoj, ja jsem kus sel. Puvodne byl plan na celou, ale pak se to nejak zvrhlo Minimalne bych nekde doma vyhrabal mapu Pyreneji, kdyby byl zajem.

Reagovat
RRe: Lajna Odpověď pro: Kristýna - Re: Lajna (So, 31. října 2009 18:12)

Tak tak, ja jsem malem vcera zmrznul na skalce na morave

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Geo - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 20:38)

Ale vždyť já reagovala na Lukase, ne na tebe... Jenom se to objevilo pod tvým příspěvkem...

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Feu - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 20:36)

To byla poznámka k celýmu threadu obecně. Holt asi budu muset začít používat vláknitý mor.

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Lukas B - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 20:21)

Nemyslím, že je na místě pouštět se do Lukáše, nic na humwebu nevykřikoval, nikoho tu nenapadal... a s urážkami si on nezačal.

Jo, trička...

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Lukas B - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 20:21)

Že se radši nechodíte hádat do hospody.

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Ten Lukáš - Re: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 15:17)

hele brouku,
1. komol si laskavě jméno svý babičky, husy jsme spolu nepásli.
2. a vodpovědi na ty kousavý votázky? tě jaksi lidsky chápu žes asi před roštěnkou mlžil bys nepoztrácel fazónu, ale nějak nechápu, co jste tam u všech všudy pohledávali. mi připomínáte jistýho téměř legendu, když jel do zimích tater, tak se jako ptal, co tam jako polezeme. jsme poudali něco v tom smyslu, že maximálně čtverky. von se rozzářil jak sluníčko a pravil: "to je teda v pohodě, já už jsem vylezl na srbsku jednu pětmínusku."

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Ondřej - Re: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 15:43)

Taktéž se musím zastat Kuby Turka - ač jsou jeho názory a postoje mnohdy svérázné, myslím, že v tuhle chvíli nic špatného neudělal.
V horách jsme bohužel každý sám za sebe; na druhou stranuvěřím, že kdyby vážně šlo do tuhého, nedovolil by si řešit situaci odkazem na slanění tou nebo tou štrbinou. Pokud si v horách nemůžu pomoct sám, mám navíc vždy vedle sebe parťáka - spolulezce a jak říkáme všem našim nováčkům od počátku kurzu, vybírejte si jen ty túry, na které stačíte (resp. na které stačí alespoň jeden z vás).
Takže bych na místě Ivany dal s Lukášem hlavy dohromady, poučil se z chyb při téhle šťastně skončivší túře a příště prostě dělal věci jinak.

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Kuba - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 16:31)

Pojďte se zas hádat o tričkách.

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Víťa - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 16:12)

Bezpečí? Iluzorní stav nic netušících

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Ivana Tomšíková - RRe: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 15:05)

Ivano, když už diskutujeme, tak prosím vezmi v potaz pár základních skutečností: Ve svých textech (jakýchkoliv a tedy i diskusních příspěvcích) striktně odděluji, co jsme dělal já, co jsou moje myšlenky, co jsou moje názory a co dělají nebo dělali nebo říkali ostatní.

Také prosím do debaty nezatahuje své myšlenky, o kterých sice referuješ, ale nikdo je nezná a ty je nechceš vyslovit. To je cesta do diskusního pekla.

Ohledně slanění - fakt tedy netuším, kde jsi se při slanění ocitla. Měla jsi se držet vlevo (při pohledu směrem ke skále) tak, jak to doporučuje Kroutil, Tatry.nfo a nakonec i my, co jsme na tebe křičeli. Kroutil výslovně varuje, abys nehodila kyvadlo na druhou stranu hřebene.

Viděli jsme tě cca 10-15 m nad zemí naposledy, pak jsi nám sjela za horizont. Vzhledem k tomu, že 50m lano dosáhlo akorát na polici, nemáme tušení, kde jsi se ocitla. Pod slaněním totiž byla travnatá police a nad ní spára na vklíněnce, aby ses mohla zajistit. Odtamtud jsme naše obě dvojky vystoupaly cca 5 m vzhůru (3 UIAA), překročily štrbinku a ocitli se na sedélku, odkud se slézalo dolů dalších 50 m do Lievikové štrbiny (2-3 UIAA). Jaké komplikované stoupání na hřeben máš na mysli, vůbec netuším.

Že se k nám nedostanete do tmy, mi bylo jasné teprve, až když jsme byli na Východní Vidlové věži. Do té doby jsem Vás kontroloval a viděl vás za námi. Prostě jste nad Lievikovou štrbinou práskli, všechno se zdrželo asi tak o hodinu, a pak už bylo jasné, že to nedolezete. Další cca půlhodinu jsme ztratili tím, že jsme vás navigovali a domlouvali se co a jak dál. To vám nevyčítám, to jenom počítám, co a jak.

Vzhledem k tomu, že jsem později stál těsně před padnutím tmy nad posledním slaněním nad Kežmarskou štrbinou, kde Vidlák končí, ta hodinka a půl by nám na dolezení stačila. Následný sestup z Kežmaráku je pěší chůze po cestičce. Raději jsme ale bivakovali stejně jako vy, abychom něco v noci nezvorali. Vybavení jsme na to všichni měli a předpověď počasí byla dobrá.

Máš nějaké jiné řešení, co bys dělala na mém místě? V první řadě mysli na bezpečnost svých spolulezců.

Vycházejme z tohoto: Jsme cca 4 délky od Vás, v komplikovaném terénu (vzhledem k obtížnosti cesty), za chvíli se bude stmívat. Vy máte celkem jednoduchý a hlavně jasný sestup dolů do Skalnaté doliny. My máme za sebou všechny obtíže cesty, celkem jednoduchý návrat dále po hřebeni a dolů do Skalnaté doliny. Nic nám všem šesti není, máme dobrou výzbroj i výstroj, všichni známe aspoň trochu horolezectví i hory.

P.S.: Nevím, proč jsi s mým řešením nesouhlasila, ale to pro mě v tu chvíli nebylo podstatné. Když se horolezecké družstvo dostane do potíží (to je samozřejmě pro tuto situaci velmi nadnesené slovo), rozhoduje ten nejzkušenější. Ten také nese většinu zodpovědnosti. A to jsem byl v tuto chvíli já. Možná jsme rozhodl špatně, ale prostě jsem nějak rozhodnout musel.

Proti zveřejnění čehokoliv samozřejmě nic nemám. Jenom jsme si to mohli předem vysvětlit a vynechat osobní napadání, které v Tvých příspěvcích trochu cítím.











Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Ondřej - Re: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 15:43)

Ty jo, když si vezmu všechny ty flamy na lezci a na kopcoúdolích.cz od čd, přes tilak, projektory až po Širokou vežu, fakt že se tu KT leckdo zastává (a nejspíš má vcelku širokou podporu), pro něj musí být zcela nový zážitek (jaký to je, tyvoe? Po namáhavém zamyšlení docházím k závěru pro postižené jedince nanejvíce bizárnímu, totiž že leckomu ze zdejších horolezců mnohem více záleží na tom, aby byla sranda, než aby bylo bezpečno a s KT je sranda největší!

Reagovat
RRe: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Ten Lukáš - Re: Lezení s Jakubem Turkem (Po, 2. listopadu 2009 15:17)

Huráááá, a já už se bál, že nebude flame!

Reagovat
Re: Lezení s Jakubem Turkem Odpověď pro: Ivana Tomšíková - Lezení s Jakubem Turkem (Pá, 30. října 2009 23:08)

Ahoj Ivano,

díky moc za upozornění. Jak Tě ale možná překvapí, velká část oddílu již má s lezením s Kubou podstatně více zkušeností než Ty - já kupříkladu jen zkušenosti výborné. Přestože samozřejmě netuším, co se tam odehrálo, dle toho, jak jsem za Kubou coby instruktorem zcela v pohodě (možná až přílišné! - na to se zeptej Jizvy) lezl v zimních Tatrách, budu stát a priori za ním. To že Kuba občas (především v diskusích o ekonomických svobodách) argumentuje jak argumentuje a občas údajně jistí jak jistí na tom, dle mne, nic nemění.

Napsal bych více (a mnohem ráznějšího), ale bohužel musím něco dělat. Tedy spolknu poznámku o tom, zda vás měl - oba dva horolezce (sic!) - nabrat na ramena, snést do Popradu a zabalit do peřin a jen odkážu na velmi rozumný příspěvekm LukaseB.

Již jen príma zážitky z hor přeji!

Zobrazeny příspěvky 23321 až 23340 z 43356. Vložit nový příspěvek

-100-80-60-40-20| Stránkování |+20+40+60+80+100