Ahoj,
chystáte se někdo na to Labákování v tom Labáku?
Humanita Diskuse
Starší zprávy nahoře. Nové nahoru
-100-80-60-40-20| Stránkování |+20+40+60+80+100
Zobrazeny příspěvky 22414 až 22433 z 43355. Vložit nový příspěvek
1) Nemusíš si kupovat matroš za desítky tisíc v Hudáči - všechno potřebné je v oddílové půjčovně. Stan, spacák, karimatku a pevné pohorky nejspíš máš doma. Bundu, krém proti sluníčku a černé brejle asi taky.
2) Zkušenosti s pohybem v horách - možná to zní blbě a nenapsal jsem to nejlíp. Znamená to, že nemáš po absolvovaném humanitním horokurzu problémy s jištěním a lezením, umíš dělat štandy. Když je nejhůř, tak zatlučeš skobu, chytneš kámoše padajícího do trhliny, nebo poskytneš první pomoc. Tušíš, co je to chodit jako turista na horách s těžkým batohem a umíš si uvařit na vařiči.
3) Nadmořská výška nehraje moc velkou roli. Asi Ti bud stejně jako všem ostatním první den špatněa bude tě bolet hlava. Vezmi si acylpirin nebo ibuprofen, nebo cokoliv, co máš vyzkoušené. Jsme prostě děti nížin, maximálně pahorkatin a ne synové hor.
Zas dle mne jednoznačně vedou Kuba a Lukas - jsou slušní, střídmí a logičtí.
Hlavně si ale nejsem jist, jestli se ta otázka vyřeší tady - příkladem může být i to, že zběsilý mix "(snad oprávněně) nepříjemně a rozjuchaně překvapeného, a proto (snad neoprávněně) jemně ublíženého" a "v bakalářce (prý) ponořeného a tedy ne zcela maximálně (i když limitně se k tomu blížícího) informujícího" se prý v pohodě lidsky dohodl in persona. Nemluvě třeba o tom, že kupříkladu pro mne je poněkud obtížnější vyjádřit se písemnou podobou tak, abych nejenom nepůsobil hystericky, ale vyjádřil všechny skryté předpoklady (které by nemusely být ostatními viděny) - a to jsem k tomu, prosím, odborně veden (možná na rozdíl od jiných) na tom učňáku, kam chodím.
Tak si udělejme malou velkou hromádku - všem nám to ušetří čas. Jen jestli se ale teď ve zkouškovém shodneme, kdy by tak asi měla být... :-D
(A alespoň nebudeme musit na webu řešit zajímavé kauzální řady typu "připraví Černolice na bivakování a ledy v Jizerkách?, pokud ne, chci v Jizerkách novou akci, která mne naučí spát v BC Everestu" či "je povinností velkého vůdce donutit všechny (ostatní) instruktory k povinné účasti v horách dle jeho výběru - krom těch instruktorů tedy, kteří se zrovna musejí dívat na tv, páč jejich pevný disk je již úplně plný Velmi křehkých vztahů, a ten nový da Sicův film si tak nemohou nahrát?")
Jooo, jo, jo. To je pravda: "...jsou slušní, střídmí a logičtí" !!!!!
Prestoze termin Tise by znam pul roku predem, nekteri nedorazili.
A nejenze tedy nevedi o zmene terminu Tater, ale nemaji ani test.
Domluvte se na terminu s Martinem. Pry uz vam psal, ale nikdo se mu zatim neozval. Tim, ze ste se nedostali na net to asi nebude.
Jen pripominam, ze kdo nema test nejede ani v cervenci, ani v zari, ani do Tater, ani do Chamonix, ...
Vita co sme si to urobili?
Neviem akú výbavu majú tohoroční nováčkovia doma, ale keď ja som bol pred letnímy horami, tak som nemal toho hodne a to nehovorím o matroši, ale o veciach ako napr. vhodné oblečenie, zimný spacák a hrubá karimatka/nafukovačka, bez ktorej si myslím, že sa tam nevyspíš... Argument, ak ťa bude bolieť hlava z nadmorskej výšky, tak si vezmeš tabletky moc neberem, bo je to akcia kde sa majú nováčkovia učiť liezť v horách a nie bojovať proti AHN. Samozrejme všetko sa dá zabezpečiť a požičať, ale otázka je či to stojí za to a nieje lepšie ísť do prvých hôr niekde, kde tých starostí je menej. A asi hej, keď napriek problémom s termínmi a naťahovaním okolo, je do Edových hôr prihlásená večšina nováčkov, kdežto do tvojich len jeden.
Shanim 1 cloveka na prodlouzeny viken do Rakous. Odjezd 18.6 vecer, navrat 22.6 v noci, mezi tim alpinismus ruzneho druhu. Nehlaste se vsichni. Je nas v oddile pres 100 a ja hledam fakt jen 1ho/nu.
ještě upřesním za co a kolik peněz dostávají instruktoři: při výletu do tater, kde nadpoloviční většinu času lezou s nováčky, dostanou proplacenou cestu. tedy né jídlo, né ubytování, né nájem, který jim doma zatím běží, né žádnou hodinovou mzdu. je jim proplaceno několik desítek přímé ztráty plynoucí z toho, že nesedí doma na pudeli. příspěvek není nijak motivační.
pro zvídavé doporučuji spočítat si, kolik by to přišlo na instruktora a kaci a kolik by vyšlo na nováčka, kdyby se platilo cestajídloubytování a jánevim vosum hodin denně mrzkých osmdesát korun za hodinu a dvacka na hodinu ošupné inštruktorova matroše.
Milý Gobo,
o testu vyjednáváme. Posílal jsem email již minulý týden všem nováčkům a snažíme se dohodnout. Tento týden to některým z nás nevyhovovalo, vypadá to na příští týden. Na test jsme tedy nezapomněli. Až budu znát naše časové možnosti, zavolám Ti a domluvíme, kdy by se to nejvíce hodilo Tobě. Na všechny emaily, které mi od Martina došly jsem odpovídal.
Díky a přeji hezký den.
Honza
1) Že Tě první den bolí hlava, nebo je to špatně, není výšková nemoc. To je normální jev při aklimatizaci a někdo to cítí už i v Tatrách. Dvě nejlepší nováčkovské akce byl Bergell a Brenta. Tam se nespalo o moc níž.
2) Vyspíš se na normální karimatce v normálním spacáku. Nejedeme do Antaktidy. Do stanů se nějak rozdělíme (stejně jako se vždycky rozdělíme do aut).
3) Vezmeš si na sebe svetr, šusťákovku a lyžařské rukavice. Bude to méně pohodlné, než softshell, goráč a neopren. No a co?
4) Horolezectví je dobrodružství, poznávání nových hor, někdy sebezapření a nepříjemné zážitky. Nikdy není dost peněz na pohodlné vybavení, bydlení, jídlo a cestování. A přesto je to krásné. (Mimochodem, vzpomínám si, že moje první hory s oddílem byl Kaser, ale kvůli sněžení jsme za týden vylezli jenom já a Balú hřeben na Fleischbank 3, jinak nikdo nic. Druhý rok už jsme jeli právě do Courmayeru.)
Ještě jedna drobnost: Ať si každý jede kam chce a jak chce. Ale ať si nestěžuje...
jsem si vzpomnělo na Kugyho, kterak ke stáru napsal, jak by se mu líp chodilo v tom novém vynálezu, ve svetru, ale že ten lodenovej plášť stačil. a kdyby měl jako mladík spací pytel a petrolejový vařič...
za dobrýho počasí lze akci šamonice absolvovat v oblečení, které nakoupíš do dvoutisícovky na stánku v tržici. plus pohorky, samozřejmě - ale rusové dělali na středoasijskejch pěti až sedmitisícovkách docela hustý akce v gumovejch holinách největší velikosti - ale byli na tom líp, dneska si mládeš neumí ani pořádně namotat onuci.
Prijedu jen na nedeli (ne z Prahy), zavolam predem, kde vas potkam. Rad bych se vsocnul k nejakemu spolulezci.
Konecne neco zajimaveho v teto diskusi. Jak se mota onuce?
Pro vaši informaci: sovětští pionýři vylezli na Pik Lenina u příležitosti 20 výročí VŘSR s ještě skromnějším vybavením. Veškeré horolezecké oblečení si zhotovili z pytlů od brambor, které vycpali výtisky Pravdy a Nového komsomolce. Místo cepínů měli zkrácené motyky. Na nohou měly onuce vycpané slámou a impregnované vyjetým olejem. Místo ledovcových brýlí používali svářecké štítky. Tohle nemůže nikdo trumfnout!
...zapomněl jsem dodat, že konopná lana byla v Sovětském svazu v té době poměrně vzácná a proto se sovětští pionýři celou cestu pouze drželi za ruce...
moc vtipný. ale miška cherigiani lezl své prásky skutečně v holinách, pravda, uřezaných nad kotníkem. dokonce vznikl kavzakzský koncept družstva 3 horolezců o různé fyziognomii se 4 páry holinek. chlapisko jak hora na nošení batohu, brodění ledovcových říček a podstavec pro živý žebřík, střízlík na technické lezení, normální vzrůst na lezení klasické. holinky byly buď sněhové boty nebo lezečky, podle toho, kdo si je obul.
To nevím, zatím som neublížil ani muše ani sauně...
Mohl-li bys mi sdělit, odkud přesně vyjíždíš, mohl bych Ti já zase zase nabídnout 73 kg závaží s mírnou formou a kratičké (50m) lanko.
Odjezd: Merboltice v neděli ráno. Do Děčína na vlak a z Děčína avtamabilom na Labskou stráň. Když budeš v neděli ráno v dědině, klidně tě svezu, takovej jsem dobrák
http://www.merboltice.cz/
Zobrazeny příspěvky 22414 až 22433 z 43355. Vložit nový příspěvek