Humanita Diskuse

Starší zprávy nahoře. Nové nahoru

-100-80-60-40-20| Stránkování |+20+40+60+80+100

Zobrazeny příspěvky 7052 až 7071 z 43356. Vložit nový příspěvek

Reagovat

Jen jsem si chtěl promyslet tyhle věci:
V tebou navrženém scénáři zcela vypadla činnost ťuhýkova spolulezce. Ten by totiž některé věci (spuštění ťuhýka k nejbližšímu štandu či vyprusíkování k němu či vytažení ťuhýka na nejbližší štand a poskytnutí první pomoci) měl (musel) pravděpodobně zvládnout sám ještě v době, než dorazí záchranné družstvo (v reálu hodiny). Také v tvém plánu odpadá jakékoli vytahování lezce vzhůru a vůbec problém, jak ho dostat ze situace, kdy se bimbá na jednom postupovém vklíněnci na první pevný štand (ať už nahoru či dolů). Další slaňování, spouštění, poponášení, traverzování a závěrečný transport po zemi je OK.
Nakonec docházím k názoru, že výše vypsané fáze, které jsem v návrhu postrádal, tam nemá cenu násilím cpát a to proto, že: většinu práce by oddřel spolulezec, na zbylé záchranné družstvo by zbyla "lehčí" část úkolu; situaci bychom museli uměle komplikovat tím, že bychom záchranné družstvo zdržovali a nechali se lopotit spolulezce; a konečně také tím, že bychom záchranáře nechali ťuhýka vytahovat vzhůru, aby po chvíli stejný úsek slaňovali. Výše uvedené by "reálnosti" akce příliš neprospělo. Předpokládejme proto, že ťuhýkův spolulezec zvládl zachytit pád, zafixovat lano a zavolat (dojít) pro pomoc. Další činnosti není schopen.

Reagovat

K tomuto závěru jsem došel také analogií se zdravotnickou přednáškou - a to tak: Letos jsou naplánovaná tři specializovaná témata (omrzliny, podchlazení, výšková nemoc), příští rok probereme témata jiná. Postupujme stejně s technickou záchranou - letos to tedy bude nácvik "souhry, komplexnosti" nebo jak bych to nazval (když už jsi tedy na to vypracoval plán), z praktických dovedností procvičíme "jenom" transport směrem dolů. Příští rok můžeme těžiště akce posunout zase k jiným dovednostem (např. záchrana v situaci, kdy vše musí zvládnout pouze spolulezec, záchrana směrem vzhůru či něco takového).

Reagovat

Tedy, abysme si rozuměli, dávám ti zapravdu.
K praktickým věcem: pokud tedy na Dušičkovou pojedeš, pokud tam budeš zavěšen v předstihu, bude to dobré.
Domnívám se, že nemá cenu, aby se záchrany jednoho ťuhýka zůčastnilo více než 6-8 lidí. Na další by už zbyl jen tak malý kousek práce, že by to nestálo za řeč. Pokud nás přijede víc, budeme muset zavěsit ještě jednoho ťuhýka. (Žádný problém.) Další okrajové podmínky bych s tebou dohodl telefonem, protože záchrannářské družstvo by nemělo dopředu vědět, co se na něj chystá. Možnosti zranění ťuhýka bych taky chtěl probrat s Filipem. jinak, do tří jsem na mejlu. Uff!

Reagovat

Jo. Souhlas. nějaké překvapení chystám. Myslím, že na moji rychlou (v rámci možností) záchranu bude potřeba právě oněch cca 6 lidí. (Vycházím ze zkušeností s Vlastou.) Zranění bude simulované přesně takové, jaké se může stát. Myslím, že i vytahování bude potřeba. Stačí říct, kdy přijdete pod skálu nebo pojedete vlakem.

Reagovat

9:17 nás vyloží bus přímo v Janu.

Reagovat

Drzim vam palce!

Reagovat

né, Ťuhýkovi!

Reagovat

OK, zavolám si mobilem o záchranu.

Reagovat

Doufej, ze ten autobus stihneme......

Reagovat

jo a nakonec nepujde o simulovanou zachranku HO Humanita, ale ostrou akci HZS Beroun.

Reagovat

Jen aby se nemusela zúčastnit ještě speleozáchranka, báňská záchranka a policejní vrtulník...

Reagovat

Mozna se ukaze, ze vytahovat termin "hasicske cviceni" bylo dost nestastne :-o

Reagovat

Teď ale k vážnější věci: studijní literatura pro všechny horolezce. Tomáš Frank z ČHS vydal svoji každoroční zprávu o všechn zhynulých Češích v horském a horolezeckém terénu. Inspirativní čtení - není sice ještě v posvěceném stavu, ale přesto stojí za to. Na odkazu dole lze číst i vytisknout.

Reagovat

Já vim, že je vám to u prdele, ale právě jsem udělal státnice z eknomie

Reagovat

To jako že jsi inženýr nedejbože magistr?

Reagovat

Hele, žeby kolega? Tak třesu pravicí.

Reagovat

A hele, tak jsem se konečně prointernetil až sem, vono se nezachraňuje v 11 hodin?

Reagovat

Vsem Humanitnikum, kteri se nemohli zucastnit oslavy mych a Elvisovych tricetin v Orlickych horach a spolupodileli se na darecku, alespon timto mnohokrat dekuji/dekujeme a tesime se na brzke shledani.tomas

Reagovat

Ahoj vsem, co treba zajit zitra od 17:00 do Localu na Andelu protahnout zada a pak, bude-li nalada, pridat i nejake to pivko v prilehlych mnohocetnych hospudkach.

Reagovat

(->Zahrada) Hmm, hmm, zajímavý návrh. Počítej se mnou.

Zobrazeny příspěvky 7052 až 7071 z 43356. Vložit nový příspěvek

-100-80-60-40-20| Stránkování |+20+40+60+80+100