Tatranská anabáze

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Kuba

Omarek a Kuba na Granátové stěně
1. Omarek a Kuba na Granátové stěně

Tak se taky musím pochlubit. Do Tater jsme vyrazili Omarek, já Kuba a synek Ondra.

Tam jsme jeli vlakem v umývárce (Omarek), nebo radši počkali v Kolíně na další vlak (já a Ondra) a potom už jen 2x změnili místo k sezení. Byla to strašná noc.

Potom jsme šli na Popradské, kde už neměli místo, tak nám zamluvili pokoj na Slezanu.

Další den jsme šli lézt trojkový hřeben na Granátovou stěnu, i když podle starého průvodce se měla jmenovat Dvojitá veža. Naštěstí jsem ale znal první půlku, protože nás odtamtud kdysi spláchnul déšť spolu s Tokem a Milanem. Na dvou věžkách přibyly slaňovací borháky, tak to bylo v pohodě.

Jenom mi byla strašná zima, protože jsem si na Slezanu zapomněl bundu, ponožky, žďárák a foťák. Osm délek ve studené mlze jsem si užil. Sestup byl v pohodě po Granátových lávkách.

Nazítří jsme si vybrali trojkovou východní stěnu na Zadní Gerlach. Dost dlouho jsme laborovali, kde je nástup a kudy to vede. Když jsme to zjistili, zašlo za Gerlach slunce a byla zase zima.

Omarek dal jednu délku nástupovým traverzem a já Ondrovi při jištění tvrdil, že polezu rychleji, že Omarek zdržuje. Další délku jsem lezl 2 1/2 hodiny. Lámačka, volné bloky, mokro. Ale nešlo se vrátit. Nakonec jsem dobil pevnější polici.

Už chybělo jen cca 5 metrů po plotnách. Jenže to nešlo zajistit, tekla po nich voda. Nebo jsem mohl uhnout do komína zvícího trochu tlustší spáry, ale ten byl taky mokrý a od prvního pohledu poskládaný ze shnilých skalních bloků.

Takže jsem tam natloukl dvě skoby, zamotal čtyři smyčky, nic z toho pořádně nedrželo a slanil ke klukům. Natloukli jsme další skobu ke erárnímu slaňovacímu oku, přidali ještě jednu smyčku a slanili padesát metrů na sníh pod úpatím.

Zmrzlý Ondrové a já zpocený jako myš jsme odešli na Slezan a na vlak. Byl sice plný, ale mohli jsme sedět a na závěr si i trochu lehnout. Na hlavním nádraží jsme se málem neprobudili.

To byl zase výlet! Jedna vylezená délka nás každého přišla na 350 korun :-)

Další foto naleznete na http://omarek.rajce.net/tatry06/

Omarek

Vytvořeno: Kuba 3.10.2006 12:30
Upraveno:Omarek 7.10.2006 00:51další...