TTT - Tokovy tridenni Tatry

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Tok

Plotnami na Batizovsky a vodopadem z Granatove

Tok na Velické stěně. Foto: Kuba Turek
1. Tok na Velické stěně. Foto: Kuba Turek

V pátek odpoledne jsem se rozhodl, že místo odhlásivší se Veroniky zavítám do Tater já, zabalil jsem, a dorazil na sraz, shledav, že fronta na lístky je tuze dlouhá a tak jsem do vagónu nastoupil bez lupenu. Průvodčí měl asi jiné starosti než kontrolovat lístek spáče zkrouceného na zemi mezi batohy, a tak jsem přečkal mizernou noc- ale za ty prachy to šlo :-)
Na Slezanu jsme se ocitli v So kolem poledního, ale jelikož nás zeshora zalévali, uskutečnil se pouze vlastivědný výlet spojený s Kubovým výkladem, jak suchý lišejník drží /líp než maglajz/ a letní mokrá tráva nedrží.
V neděli jsem vyrazil s Kubou na Batizovský štít, a jelikož měl Bidlo stále ztuhlý krk, šla s náma i Beruška. Po tříhodinovém nástupu jsme udolali Kuttovy plotny (asi 4+) a ostrý vrcholový hřeben (II) do V Batizovského sedla. Cesta byla velmi pěkná a pro nás pětkové lezce příhodná. Ve stěně padla i památná věta Drž hubu a lez!- to když Kuba rozebíral mé fotografické sklony a nechtěl vzlínat. Večer se Beruška nevinně zeptala, na jakým vrcholu jsme to vlastně byli a Kuba z toho měl středně těžký záchvat.
V pondělí nás (opět s Kubou a ještě s Milanem) zastihlo pod vrškem J žebra Granátové veže solidní krupobití, které ne a ne přestat. Vyzkoušeli jsme s pětidélkové slanění vodopády a úprk po slizkých travách. Kuba později pravil, že v zimní Tatry mu přijdou asi zajímavější, ale já dodávám, že i v létě, když přeje štěstí, se z túry může vyklubat pěkná adventúra.
V dolině ležely závěje krup a já nasedl na noční rychlík Ledoborec a dorazil na pracoviště.

Vytvořeno: Tok 1.8.2003 10:57