Bořeňské zkoušky

Rubrika: Metodika
Autor: Kuba

Díky všem nováčkům, že se nepozabíjeli navzájem!

Můj pocit byl, že všichni více-méně zvládají lezení, jištění, základní orientaci na skále a také první pomoc při tahání na laně. To nebývá tak úplně zvykem. Takže za mě dobrý! Rychlost a jistotu všichni získají časem a praxí. (Robin dokonce říká, že to byl větší požadavek než na instruktory při školení, které absolvoval on.)

Testy byly trošku slabší. Nejlepší byla téměř bezchybná Kačka, pak byla plejáda těch normálně dobrých a pak několik málo těch, kteří prolezli jen tak-tak a chybějící půlbody se u nich hledaly těžko. Nezapomenutelný byl Bolovanos, který během psaní testu vařil, pil, jedl a odevzdal ho nejdřív. Nějak mu však nedošlo, že test je vytištěný na obou stranách papíru. Doporučuji do budoucna všem, aby koukali, jak se co dělá, a taky se ptali na věci, které se jim budou hodit. Každý jim rád poradí.

Všem šesti nováčkům, kteří prošli lezeckými zkouškami gratuluju. Zulu a Šestka je budou dělat zvlášť v Řeži kvůli svým pracovním povinnostem. Všem zbývají ještě testy ze zdravovědy. Těším se, až se potkáme na horách. Někteří už letos míří do Dolomit!

P.S.: Největší díky nakonec patří Dejvovi, který místo sudu a samodomo ledničky tentokrát přivezl pilu a pokácel nějaké stromy v okolí. Příroda a Humanita mu děkují z celého srdce.

Robinův - Minority Report

Bylo vidět, že někteří se připravovali více a někteří méně. Z těch co jsem zkoušel asi největší pochvala Tomovi, prošel s hvězdičkou! Trochu si myslím, že s historicky přísnější metodičkou, nebo možná i kdyby neonemocněl a dorazil Gobo, by někteří nováčci zažili ještě o něco tužší chvilky, ale uměli si vybrat kdy se dostavit ke zkoušce, na víc se historie neptá. Nejtěžší pro ně asi bylo najít cesty, které mají vylézt. Jelikož jsem v té části Bořně sám lezl poprvé, docela jsem s nimi soucítil, ale nechal je v tom vykoupat a celou dobu byl napnutý, jestli jsem sám správně odhadnul kudy by to mělo vést. Vedlo.
Když už to Kuba zmínil, tak co je asi v Humanitní zkoušce drsnější, než při školení instruktorů, jsou záchrany na vlastních štandech. Nakonec to dopadlo, nic nevypadlo, jen pár šedivých pramínků mi na kštici přibylo.
Díky všem, kteří dorazili! A díky za výpomoc u zkoušky Janče.

P.S. Za to, že Dejv nevzal sud, mu rozhodně neděkuju, chytnul jsem dvě klíšťata, což je o dvě víc, než v Tisé :-(

P.P.S Ústav pro uvádění literárních děl na pravou míru, by rád zdůraznil, že není jisté, zda všem zbývají testy ze zdravovědy, jak bylo nepřesně uvedeno. Tři exempláře byly vyplněny již na Bořni a poslány lékařské komisi k opravě.

Vytvořeno: Kuba 12.6.2016 21:12
Upraveno:robin 14.6.2016 15:45další...