Půjčovna

Rubrika: Dění v oddíle
Autor: Radim děrolezec

jiný správce

Ahoj, nabízím se, že bych po letech, kdy půjčovnu zajišťovala Suzi, přebral tyto otěže. Ale vše má své ale.

Chtěl bych navrhnout radě starších, že bych si půčovnu vzal na starost (cca na 5 let). Ale abych to mohl dělat, tak bych požadoval/navrhoval pár věcí:

a) půjčovnu bych přestěhoval do domu, kde bydlím. Je to na Žižkově, mezi Olšankou a Florou, cca 6 minut od tramvaje či metra, hospod je v okolí dost a do Rígráčů cca 10 minut. Moje paní je předsedkyně SVJ a ve volných sklepních prostorech (prádelna a strojovna) už mají kupu věcí skauti. Dvě tři plechové skříně se tam bezproblémů vejdou. Doma večer bývám v týdnu vcelku běžně, čtvrtky lze zachovat bez problémů. Jedinnou nevýhodu tohoto, co nabízím, je, že při metodikách v tělocvičně nebudou věci po ruce...;

b) chtěl bych mít aktivní možnost ovlivňovat to, co bude v půjčovně - tj. aby se neskladovali věci historické (cepínomotyky), zbytečné či nefunkční (plastové lopaty). Rád bych, a to je spíš zbožné přání, aby to byla půjčovna progresivní, ve smyslu toho, že pokud HO Humanita učí nováčky nějaké věci, tak by materiál (aspoň zánovní) na tyto věci měl být k dipozici (např. nekonečná debata o lezeckých mačkách a cepínech). Neřeším případné opotřebení těchto věcí - dělám se železem, už jsem do půčovny pár věcí opravoval, dělám to leta u svého vybavení... Chápu, že nákup/vyřazení by měla rozhodovat rada starších, ale asi by měl být někdo, kdo tyto věci sleduje a RS to navrhuje, případně i poté realizuje (nákup, odpis atd.). Tímto reaguji i na aktuální nabídku Heppyho.
Já osobně spravuji majetek našeho jeskyňářského klubu v hodnotě 2mil Kč, takže pár desítek tisíc v horomateriálu by neměl být problém...;

c) netuším, kdo všechno je člen HO, v tomto směru bych spoléhal na oddílový web, i když z něho cítím, že je to trošku již archaický model, se kterým už nikdo nechce moc dělat/seznamy aktualizovat. Taktéž může být na překážku i to, že já osobně jsem pouze "přítel" oddílu, nikoliv člen.

d) jistě drobnost - ale týká se to půjčovny - jsou peníze. Netuším, kolik má nyní půjčovna "kredit" a jak jsou peníze "uskladněny". Bohužel tím, že HO Humanita nemá svojí právní subjektivitu, tak ty peníze vždy budou ležet u někoho "doma", jinak by šel založit účet a bylo by to snažší. Krom čestného slova asi nelze získat vyšší záruky, že daný správce peníze "nevytuneluje". Mne nyní žádná jiná záruka nenapadá, ale třeba RS by na něco přišla...

Tak to je takový návrh pro RS. Již jsem o tomto se Suzi komunikoval, psala, že se půjčovny mileráda zbaví...
Takže nyní záleží, zda se najde vůle u Vás, ostatních členů HO, můj návrh přijmout a také souhlasit s úpravami výše navrženými (aneb slovy klasika: všichni byli nápadem nadšeni, ale nikdo se nechtěl výpravy zúčastnit...).

Své poznámky pište zde níže, či do diskuze. Urážky, sprostá slova a osobní sympatie rovnou na můj mail (viz adresář) o)))

Radim děrolezec

LuSKA: Máš mou plnou podporu a obdiv. Flora, je dobře dostupná. Zdá se mi, že ze všech pohledů, které si vyjmenoval by tvé převzetí funkce bylo positivní a napadají mě ještě další nevyřčené klady (no, tak by se na akci ty věci přemístily). Nejsem členem RS , takže svůj názor ventiluju do lampárny. :)) Za mě jednoznačně palec nahoru.

Vytvořeno: Radim děrolezec 30.6.2019 21:21
Upraveno:LuSKA 3.7.2019 13:04další...