Společenské cvičení I

Rubrika: Reportáže z akcí
Autor: Filip K.

Setkání v 21. století

Břišáky
1. Břišáky
2. Zkoumáme, jak že se dá v kyberprostoru navázat
Umělé klouby, umělé zuby. Umělé ruce, umělá srdce. Máme neuvěřitelné možnosti. A to jsme ještě ani zdaleka neprozkoumali kyberprostor. Když už se nemůžeme scházet tváří v tvář, podnikli jsme dnes takovou zahřívací výpravu do kyberprostoru. Navštívili jsme virtuální tělocvičnu.

Sešlo se nás osm a čtyřikrát jsme opakovali cyklus pěti lehce aerobních cviků. Dorazili návštěvníci dokonce až z Jižní Ameriky. Cviky byly přiměřeně snadné na to, aby se u toho dalo prohodit pár slov, ale zárověň aby zvedly tep. Někomu na 140, někomu alespoň na 90. Kdo chce víc, může si cvičení protáhnout do libosti.

Jasně, není to to samé, jako se sejít doopravdy. Necítíte vůni cízích zpocených podpaží. Neopře se do vás vlna vzduchu od pohybu cizích vlasů. Smích z reproduktoru se chvílemi trhá a obraz je trochu kostičkovaný. Ale izolované lidské mozky časem propadnou trudomyslnosti a samy na sebe nastraží pasti. Navíc se pak člověk třeba ani nedokope k nějakému pohybu a celkově chřadne. Když zrovna nemáš příležitost pomáhat venku a trčíš doma, nechřadni a přijď příště také do virtuální tělocvičny.

Vytvořeno: Filip K. 17.3.2020 21:00
Upraveno:Filip K. 18.3.2020 22:56další...